ICQ:551-545-801
1kcal = 4, 2 KJ

I luw the anorectic life!!

"UŽ ZAJTRA MôŽEM BYŤ CHUDŠIA, STAČÍ LEN VYDRŽAŤ TENTO DEŇ."
JSEM ? ANO
Stav: pisu si s milackem :-*a je mi spatne....to bude asi ta dloouha hladovka...hmm..

Tak pro začátek ...Co je co...

24. srpna 2009 v 19:52 | Katrin :-* |  Zdravé papů
Na začátek bych tu chtěla napsat o vitamínech,minerálech,bílkovinách,sacharidech,tucích a o vodě :) ... mám to ze své knížky o zdravé výživě...tak prosím kopírujte se zdrojem ;)...

Vitamíny-Tyto vysoce aktivní substance jsou v částech rostlin a se stravou se dostávají do našich střev a odtud prostřednictvím krve kk tělesným buňkám,kde se podílejí na početných chemických reakcích přeměny látkové.
My lidé-na rozdíl od zvířat - můžeme ve svém organismu vyrábět jen velice málo vitamínů v omezeném množství,musíme tedy tyto životně důležité látky denně přijímat ve stravě.Existuje asi 20 různých hlavních vitamínů,které mají asi 200 tzv. derivátů.chemických sloučenin odvozených ze základní látky.Rozlišujeme vitamíny rozpustné v tuku ( A , D, E , K ) a vutamíny rozpustné ve vodě.

Bílkoviny-Mnoho lidí se mylně domnívá,že nejlepším zdrojem bílkovin je maso.Není to pravda,rostlinné potraviny,tj. ovoce a zelenina , jsou mimořádně bohatými darci proteinu.Jejich předností je osm esenciálních , tedy životně nezbytných aminokyselin (což jsou stavební prvky bílkovin ) - fenylalanin,metionin,treonin,tryptofan,valin,leucin,isoleucin a lysin ve vysoké koncentraci.A všechny tyto stavební jednotky bílkovin poskytující lidskému organismu zdraví a mládí jsou obsaženy v ovoci a zelenině v optimálním složení pro lidský metabolismus.

!Pozor!-Raději avokádo než řízek..ovoce a zelenina mají jako dodavatelé bílkovin přednost před masem. Např.půlka avokáda poskytne organismu čtyřnásobné množství biologicky zužitkovaných bílkovin než vepřový řízek o stejné váze.

Sacharidy-Rostlinné potraviny,tedy ovoce a zelenina,vyrábějí s pomocí slunečního světla ve svých buňkách sacharidy ( souhrnný název pro cukry,dříve uhlovodany) . Naproti tomu maso,ryby nebo drůbež obsahují těchto živin velmi málo . Z hlediska lidského organismu je základním cukrem glukoza,jednoduchý cukr,česky někdy nazývaný hroznov cukr,vedle vitaminu C nejvýznamnější živina v celé přirodě.Sacharidy,resp. glukoza v ovoci a zelenině jsou hlavním zdrojem energie,udržují lidský organismus v dobrém stavu a jako nejdůležitější výživa nervů podporují mentální sílu , schopnost soustředění a optimismus....

Minerály-Minerální látky jsou anorganické substance(kovy, polokovy a nekovy ).,které rostliny přijímají spolu s dešťovou vodou a využívají pro přeměnu látkovou ve svych buňkách.Nejlepšími zdroji minerálů v přírodě ( a zároveň i vitamínů ) je ovoce a zelenina.

Tuky-Neboli mastné kyseliny.Jsou jich tisíce a jsou důležité pro stavbu olejovitě mastné ochranné membrány všech našich tělesných buněk.Kromě toho hrají mastné kyseliny významovou ulohu jakio geneticky podmínění dárci života , výrobci hormonů,dopravní prostředek např. pro vitamíny A,E a D nebo jako zdroj energie pro mitochondrie tělesných buněk.

Voda-My lidé sestáváme až ze dvou třetin z vody. Malé děti mají,chemicky vzato,více vody , staří lidé mají vody méně- vnějším znakem je svraštělá,vyschlá kůže.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama